EBABİL ve EL KAHHAR

Tasalanma Yiğidim Zaman Bizden Yanadır – Külümüzden Yükselen Duman Bizden Yanadır – Son Durak Son İlahi Ferman Bizden Yanadır – Tüm Dünya Düşman Olsa da YÜCE ALLAH Bizden Yanadır…
Bu makale 2016-07-24 02:27:48 eklenmiş ve 2414 kez görüntülenmiştir.
Gökhan AKYÜZ

   ‘( Ey Resûlüm !) Rabb'inin, fil sahiplerine (fillerle donatılmış Ebrehe ordusuna) neler ettiğini görmedin mi? O, bunların kötü plânlarını boşa çıkarmadı mı? O, bunların üzerine bölük bölük ebabil kuşlarını gönderdi. Ki bunlar, onlara (fil sâhiplerine) pişmiş çamurdan (yapılmış) taş atıyordu. Derken (Allah) onları yenik ekin yaprağı gibi (delik, deşik) yapıverdi.’

 (FİL SÜRESİ)

  

   15 Temmuz akşamı, 16 Temmuz gecesi ve hatta 16 Temmuz sabahı… Türkiye Cumhuriyeti tarihinin bence gelmiş geçmiş en büyük ihanetini gördük ve yaşadık ne acıdır ki. Kanı bozuk haşhaşilerin dört koldan istila teşebbüsünün ne kadar haysiyet yoksunu olarak yapılabileceğine şahit olduk. Yaklaşık 1 haftadır her gün yepyeni bir detay ve anekdot gündemimize oturuyor. Tankın altına yatan kahramanlarımız, ateş edilmesine rağmen korkmadan silahın üzerine yürüyen cengaverlerimiz, E sınıfı ehliyeti olmasa da kamyon sürerek meydanlara vatandaş sevkiyatı yapan annelerimiz, takriben 8 dakikalık kurcalama akabinde tankı bisiklet gibi kullanabilen yiğitlerimiz… O kadar çok hikaye var ki o saatleri kahramanlaştıran ve resmen Milli Mücadele ruhunu bize yaşatan yazmakla bitmez biliyorum. Adım kadar eminim ki dünyanın hiçbir ülkesinde hiçbir bölgesinde böyle bir Millet bulamazsınız, tanıyamazsınız. Yakın tarihte özellikle Ortadoğu coğrafyasında bu şuur olmadığından dolayı hezeyana uğramış bir çok ülke gördük ve yıllar geçse de ne yazık ki huzuru, refahı yakalayabilmiş değiller. Zannediyorum ki yakalamaları da pek mümkün olmayacak. Biz ülke olarak ne kadar kritik ve olağanüstü bir badire atlattık eminim farkındayız. Farkında oluşumuzun da en büyük göstergesi Sn Cumhurbaşkanının çağrısıyla sokaklara dökülen milyonlarca insanın günlerdir vatanına, bayrağına, ülkesine ve geleceğine sahip çıkmaktan vazgeçmemesi.

  

   O kara gecede tarih tekerrür etti ve yine filler ebabil kuşlarının yani ALLAH’ın gazabına uğradı. Gözü dönmüş, kudurmuş olan caniler halkın canını hiçe sayıp ülkeyi kan gölüne çevirmeye çalışırken, öleceğini bilerek şehadet şerbeti içmek için sıraya giren herkesten Yüce Allah razı olsun. Bu tarihi zaferin tabi ki haklı gururunu yaşayacağız ve nöbetlerimize devam edeceğiz hainlere inat. Ancak bu zaferin coşkusunu ve dozunu onlarca şehidimiz varken ayarlamamız bence en hassas konumuz olmalı. Olayın yaşandığı gecede, çeşme – bodrum vb tatil beldelerinde iken sokağa dökülmeyip yunan adalarına geçiş yapmak için yat ve tekne rezervasyonu yaptıran ünlülerin şu anda laylaylom nidalarla sahnelerde bayrak sallamalarını hiç samimi bulmuyorum ve tam aksine mide bulandırıcı geliyor bana maalesef. Birlik olmak beraberlik içinde tek vücut olarak hareket etmek tabi ki mükemmel ve önem arz ediyor bu süreçte. Ancak şuna lütfen duyarlı olalım. Malum çok sayıda şehidimiz ve vücudunun bir çok uzvunu kaybetmiş gazilerimiz var. Nöbet tutmaya devam ederken daha sakin daha sükut içinde, itidalli ve tamamen manevi hazlar yaşayarak amacımıza ulaşmamız daha anlamlı ve manidar olacaktır zannımca.

  

   Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda? Şuheda fışkıracak toprağı sıksan şuheda. Canı – cananı, bütün varımı alsın da Hüda – Etmesin tek beni vatanımdan dünyada cüda..!!!

 

Dualarınızda yer bulmak dileğiyle...

Diğer yazıları...
Gazete Manşetleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Ankara Portalı | Baskent.org
© Copyright 2015 www.baskent.org. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AK Parti Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi