AK Parti, CHP, MHP ve HDP'nin il il milletvekili listeleri belli oldu. AK Parti, CHP, HDP, MHP milletvekili adaylarının hangileri milletvekili olmayı başardı?
İşte il il parti parti isim isim milletvekilleri tam listesi;
ADANA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
İSTANBUL 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLLERİ: İdris Güllüce, Mihrimah Belma Satır, Erol Kaya, Ahmet Berat Çonkar, Osman Can, Berat Albayrak, İsmet Uçma, Metin Külünk, Ravza Kavakcı Kan, Erkan Kandemir, Alev Dedegil, Mehmet Ali Pulcu, Hasan Sert, Hüseyin Yayman, Volkan Bozkır, Ayşe Nur Bahçekapılı, Ekrem Erdem, Aziz Babuşçu, Durmuş Alı Sarıkaya, Ethem Tolga, Şirin Ünal, Fatma Benli, Hüseyin Bürge, Sevim Savaşer, Haydar Ali Yıldız, Marka Eseyan, Mustafa Şentop, Özlem Zengin, Feyzullah Kıyıklık, Mehmet Muş, Mehmet Doğan Kubat, Tülay Kaynarca, Abdürrahim Boynukalın, Harun Karaca, Uğur Işılak, Mustafa Yeneroğlu, Mustafa Afşin Yazıcıoğlu, Mehmet Metiner, Halis Dalkılıç
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLLERİ: Şafak Pavey, Gamze Akkuy İlgezdi, Gürsel Tekin, Barış Yarkadaş, Mehmet Akif Hamzaçebi, Mahmut Tanal, İlhan Kesici, Oğuz Kaan Salıcı, İhsan Özkes, Onursal Adıgüzel, Ali Özcan, Selina Doğan, Aykut Erdoğdu, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Dursun Çiçek, Süleyman Sencer AYata, Gülay Yedekci Arslan, Kadri Enis Berberoğlu, Didem Engin, Bihlun tamaylıgil, İlhan Cihaner, Engin Altay, Ali Şeker, Erdoğan Toprak, Eren Erdem, Murat Özçelik, Zeynel Emre, Mehmet Bekaroğlu
MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLLERİ: Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter, Uygar Suphi Aktan, Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu, Celal Adan, Murat Başesgioğlu, Meral Akşener, Atila Kaya, İsmail Faruk Aksu, Arzu Erdem
HDP İSTANBUL MİLLETVEKİLLERİ: Selahattin Demirtaş, Hüda Kaya, Erdal Ataş, Turgut Öker, Filiz Kerestecioğlu, Sezai Temelli, Pervin Buldan, Garo Paylan, Abdullah Levent Tüzel, Ali Kenanoğlu, Emine Beyza Üstün
İZMİR 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
CHP İZMİR MİLLETVEKİLLERİ: Selin Sayek Böme, Musa Çam, Ahmet Tuncay Özkan, Tacettin Bayır, Özcan Purçu, Ali Yiğit, Zeynep Altıok, Kemal Kılıçdaroğlu, Zekeriya Temizel, Mustafa Ali Balbay, Aytun Çıray, Kamil Okyay Sındır, Ali Engin
AK PARTİ İZMİR MİLLETVEKİLLERİ: Veysel Eroğlu, Fatma Seniha Nükhet Hotar, Cemil Şeboy, Hüseyin Kocabıyık, Mustafa İbrahim Turhan, Nesrim Ulema, Hamza Dağ
MHP İZMİR MİLLETVEKİLLERİ: Oktay Vural, Aslan Savaşan, Ahmet Kenan Tanrıkulu, Murat Koç
HDP İZMİR MİLLETVEKİLLERİ: Ertuğrul Kürkçü, Müslüm Doğan
KAHRAMANMARAŞ 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLLERİ: Mahir Ünal, Nursel Reyhanlıoğlu, Veysi Kaynak, Sevde Beyazıt Kaçar, Mehmet Uğur Dilipak, Mehmet İlker Çitil
MHP KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLLERİ: Fahrettin Oğuz Tor, Sefer Aycan
KARABÜK 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ: Osman Kahveci
MHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ: Durmuş Yalçın
KARAMAN 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ KARAMAN MİLLETVEKİLLERİ: Recep Konuk, Recep Şeker
KARS 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
HDP KARS MİLLETVEKİLLERİ: Ayhan Bilgen, Şafak Özanli
AK PARTİ KARS MİLLETVEKİLİ: Mehmet Uçum
KASTAMONU 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ KASTAMONU MİLLETVEKİLLERİ: Mustafa Gökhan Gülşen, Metin Çelik
MHP KASTAMONU MİLLETVEKİLİ: Emin Çınar
KAYSERİ 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLLERİ: Mehmet Özhaseki, Ahmet DOğan, Yaşar Karayel, Kemal Tekden, Havva Talay Çalık
MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLLERİ: Yusuf Halaçoğlu, Ali Kilci, Süleyman Korkmaz
CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ: Çetin Arık
KIRIKKALE 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ KIRIKKALE MİLLETVEKİLLERİ: Kağan Köksal, Ramazan Can
MHP KIRIKKALE MİLLETVEKİLİ: Seyih Ahmet Göçer
KIRKLARELİ 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
CHP KIRKLARELİ MİLLETVEKİLLERİ: Türabi Kayan, Vecdi Gündoğdu
AK PARTİ KIRKLARELİ MİLLETVEKİLİ: Hamdi Irmak
KIRŞEHİR 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ: Salih Çetinkaya
MHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ: Cemil Yıldırım Türk
KİLİS 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ KİLİS MİLLETVEKİLİ: Reşit Polat
MHP KİLİS MİLLETVEKİLİ: Mustafa Yün
KOCAELİ 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ KOCAELİ MİLLETVEKİLLERİ: Fikri Işık, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Cemalettin Kaflı
CHP KOCAELİ MİLLETVEKİLLERİ: Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan
MHP KOCAELİ MİLLETVEKİLLERİ: Saffet Sancaklı,Lütfü Türkkan
KONYA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ KONYA MİLLETVEKİLLERİ: Ahmet Davutoğlu, Mustafa Baloğlu, Hüsnüye Erdoğan, Ziya Altunyaldız, Muhammet Uğur Kaleli, Leyla Şahin Usta, Mehmet babaoğlu, Abdullah Ağralı, Halil Etyemez, Rüveyde Gülseren Işık, Hacı Ahmet Özdemir
MHP KONYA MİLLETVEKİLLERİ: Mustafa Kalaycı, Mustafa Sait Gönen
CHP KONYA MİLLETVEKİLİ: Mustafa Hüsnü Bozkurt
KÜTAHYA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ KÜTAHYA MİLLETVEKİLLERİ: Mustafa Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İshak Gazel
MHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLLERİ: Alim Işık
MALATYA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ MALATYA MİLLETVEKİLLERİ: Öznur Çalık, Taha Özhan, Mustafa Şahin, Nurettin Yaşar, Bülent Tüfenkci
CHP MALATYA MİLLETVEKİLİ: Veli Ağbaba
MANİSA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ MANİSA MİLLETVEKİLLERİ: Recai Berber, Uğur Aydemir, Selçuk Özdağ, Murat Baybatur
CHP MANİSA MİLLETVEKİLLERİ: Özgür Özel, Mazlum Nurlu, Tur Yıldız Biçer
MHP MANİSA MİLLETVEKİLLERİ: Erkan Akçay, Zeynel Balkız
MARDİN 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
HDP MARDİN MİLLETVEKİLLERİ: Mithat Sancar, Gülser Yıldırım, Erol Dora, Mehmet Ali Aslan, Enise Güneyli
AK PARTİ MARDİN MİLLETVEKİLİ: Orhan Miroğlu
MERSİN 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
CHP MERSİN MİLLETVEKİLLERİ: Hüseyin Çamak, Durmuş Fikri Sağlar,Aytuğ Atıcı
AK PARTİ MERSİN MİLLETVEKİLLERİ: Mustafa Muhammet Gültak, Yılmaz Tezcan, Muhsin Kızılkaya
MHP MERSİN MİLLETVEKİLLERİ: Oktay Öztürk, Baki Şimşek, Ali Öz
HDP MERSİN MİLLETVEKİLLERİ: Dengir Mir Mehmet Fırat, Çilem Öz
MUĞLA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
CHP MUĞLA MİLLETVEKİLLERİ: Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan, Nurettin Demir
AK PARTİ MUĞLA MİLLETVEKİLLERİ: Hasan Özyer, Hasan Kökten
MHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ: Mehmet Erdoğan
MUŞ 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
HDP MUŞ MİLLETVEKİLLERİ: Burcu Çelik Özkan, Ahmet Yıldırım
AK PARTİ MUŞ MİLLETVEKİLİ: Mehmet Emin Şimşek
NEVŞEHİR 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ NEVŞEHİR MİLLETVEKİLLERİ: Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk
MHP NEVŞEHİR MİLLETVEKİLİ: Mehmet Varol
NİĞDE 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ NİĞDE MİLLETVEKİLLERİ: Alpaslan Kavaklıoğlu, Erdoğan Özegen
MHP NİĞDE MİLLETVEKİLİ: Vedat Bayram
ORDU 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ ORDU MİLLETVEKİLLERİ: Numan Kurtulmuş, Oktay Çanak, İhsan Şener
CHP ORDU MİLLETVEKİLLERİ: Seyit Torun, Mustafa Adıgüzel
OSMANİYE 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
MHP OSMANİYE MİLLETVEKİLLERİ: Devlet Bahçeli, Ruhi Ersoy
AK PARTİ OSMANİYE MİLLETVEKİLLERİ: Suat Önal, Mucahit Durmuşoğlu
RİZE 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ RİZE MİLLETVEKİLLERİ: Hasan Karal, Hikmet Ayar, Osman Aşkın Bak
SAKARYA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ SAKARYA MİLLETVEKİLLERİ: Ayşenur İslam, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Ali İnci
MHP SAKARYA MİLLETVEKİLİ: Zihni Açba
CHP SAKARYA MİLLETVEKİLİ: Engin Özkoç
SAMSUN 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLLERİ: Akif Çağatay Kılıç, Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Çiğdem Karaaslan, Hasan Basri Kurt
CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ: Kemal Zeybek, Hayati Tekin
MHP SAMSUN MİLLETVEKİLLERİ: Erhan Usta, Hüseyin Edis
SİİRT 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
HDP SİİRT MİLLETVEKİLLERİ: Kadri Yıldırım, Hatice Seviptekin
AK PARTİ SİİRT MİLLETVEKİLİ: Yasin Aktay
SİNOP 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ SİNOP MİLLETVEKİLİ: Cengiz Tokmak
CHP SİNOP MİLLETVEKİLİ: Barış Karadeniz
SİVAS 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ SİVAS MİLLETVEKİLLERİ: İsmet Yılmaz, Hilmi Bilgin, Selim Dursun
MHP SİVAS MİLLETVEKİLİ: Celal Dağgez
CHP SİVAS MİLLETVEKİLİ: Ali Akyıldız
ŞANLIURFA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ ŞANLIURFA MİLLETVEKİLLERİ: Nureddin Nebati, Mehmet Kasım Gülpınar, Seyit Eyyüpoğlu, Mazhar Bağlı, Halil Özcan, Hamide Sürücü, Ahmet Eşref Fakıbaba
HDP ŞANLIURFA MİLLETVEKİLLERİ: Osman Baydemir, Dilek Öcalan, İbrahim Ayhan, Leyla Güven, Ziya Çalışkan
ŞIRNAK 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
HDP ŞIRNAK MİLLETVEKİLLERİ: Faysal Sarıyıldız, Leyla Birlik, Ferhat Encu, Aycan İrmez
TEKİRDAĞ 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
CHP TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLLERİ: Faik Öztrak, Candan Yüceer, Emre Köprülü
AK PARTİ TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLLERİ: Mustafa Yel, Ayşe Doğan
MHP TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLLERİ: Bülent Belen
TOKAT 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ TOKAT MİLLETVEKİLLERİ: Coşkun Çakır, Celil Göçer, Fatma Gaye Güler
MHP TOKAT MİLLETVEKİLİ: Abdurrahman Başkan
CHP TOKAT MİLLETVEKİLİ: Orhan Düzgün
TRABZON 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLLERİ: Süleyman Soylu, Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar
MHP TRABZON MİLLETVEKİLİ: Koray Aydın
CHP TRABZON MİLLETVEKİLİ: Haluk Pekşen
TUNCELİ 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
HDP TUNCELİ MİLLETVEKİLLERİ: Alican Önlü, Edibe Şahin
UŞAK 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ: Mehmet Altay
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ: Özkan Yalım
MHP UŞAK MİLLETVEKİLİ: Durmuş Yılmaz
VAN 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
HDP VAN MİLLETVEKİLLERİ: Figen Yüksekdağ Şenoğlu, Lezgin Botan, Yurdusev Özsökmenler, Adem Özcaner, Tuğba Hezer, Selami Özyaşar, Remzi Özgökçe
AK PARTİ VAN MİLLETVEKİLİ: Burhan Kayatürk
YALOVA 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ YALOVA MİLLETVEKİLİ: Fikri Demirel
CHP YALOVA MİLLETVEKİLİ: Muharrem İnce
YOZGAT 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
AK PARTİ YOZGAT MİLLETVEKİLLERİ: Abdülkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer
MHP YOZGAT MİLLETVEKİLİ: Sadir Durmaz
ZONGULDAK 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:
CHP ZONGULDAK MİLLETVEKİLLERİ: Şerafettin Turpcu, Ünal Demirtaş
AK PARTİ ZONGULDAK MİLLETVEKİLLERİ: Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu
MHP ZONGULDAK MİLLETVEKİLLERİ: Zeki Çakan
|