MİMDER: “Müttefiklik Teröre Hamilikle, Kur’an Yakmakla Olmaz”

İsveç Hükümeti’nin ülkesinde terör örgütü yandaşlarının eylemlerine izin vermesi ve son olarak Kur’an-ı Kerim yakma densizliğine karşı Türkiye’deki sivil toplum örgütlerinin de sert tepkisine yol açtı.
Bu haber 2023-01-23 11:39:00 eklenmiş ve 222 kez görüntülenmiştir.

 

İsveç Hükümeti’nin ülkesinde terör örgütü yandaşlarının eylemlerine izin vermesi ve son olarak Kur’an-ı Kerim yakma densizliğine karşı Türkiye’deki sivil toplum örgütlerinin de sert tepkisine yol açtı.

Ankara Ticaret Odası Meclis Üyesi ve Mamak İnşaat Müteahhitleri Derneği (MİMDER) Başkanı Hamza Can, “İsveç’in derdi ne?” diye sorarak başladığı açıklamasında, “PKK korumacılığı ile başlayan İsveç’in Türkiye düşmanlığı şimdi de İslam düşmanlığına dönüşmüş durumdadır. İsveç hem Türkiye ile müttefik olmak istiyor, hem de Türkiye’nin aleyhine çalışan tüm terör örgütlerine hamilik yapıyor. Bunu anlamak, kabullenmek mümkün değil” dedi.

SESSİZ KALMAMIZ BEKLENMESİN

Danimarkalı ırkçı siyasetçi Rasmus Paludan’a Türkiye'nin Stockhom Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerîm'i yakmak için İsveç hükümetinin izin vermesinin kabul edilebilir bir tarafının olmadığını kaydeden Hamza Can, “İsveç hükümeti 'ifade özgürlüğü' diyerek Kur'an'ın yakılmasına izin veriyor. Dini metinlerin yakılması, başka insanların dinlerine, inançlarına hakaret edilmesi ne zamandan beri ifade özgürlüğü oldu? Bu tamamen Türk ve İslam düşmanlığının derinleştirilmesine yönelik ayrılıkçı bir eylemdir. Bu duruma ne Türkiye Devletinin ne de bizlerin sessiz kalmasını kimse beklemesin” diye konuştu.

KARDEŞLERİMİZ GERÇEKLERİ GÖRSÜNLER

Avrupa değerlerinin sarsıldığı günlere tanık olduklarını sözlerine ekleyen Mamak İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Hamza Can, “Irkçılık ve İslam karşıtlığı Avrupa uygarlığının bilinçaltını ortaya çıkarıyor. Ortaçağ’ın kanlı Haçlı ruhunun tekrar diriltilmeye çalışıldığını görüyoruz. Bunu da NATO’ya girme aşamasında olan, bunun için de Türkiye’nin onayına ihtiyaç duyan İsveç’in alet edilmesi de oldukça manidardır. Anlaşılan, İsveç PKK’yı bir haçlı birliği olarak görüyor, kullanıyor ve korumaya çalışıyor. Bu gerçeği artık Kürt kardeşlerimizin de görmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

DÜNYA İÇİN BİR FELAKETTİR

Güçlü Türkiye’den endişe eden, korkan bir küresel sistemin olduğunu anlatan MİMDER Başkanı Hamza Can, “Kutsallara saldırarak hedefe varmak istiyorlar.  Bunu yaparken de Türkiye’yi hedef alıyorlar. Küresel sistemin korkulu rüyası Türkiye’dir; o yüzden Türkiye'ye saldırıyorlar. Fakat ne yapsalar boş, başaramayacaklar. Allah’ın nurunu söndüremezler. Sadece toplumları birbirine düşman ederler. Toplumları ayrıştırırlar. Ayrımcılık ise dünya için bir felakettir.” diyerek açıklamasını tamamladı.

ETİKETLER :
Okumak İsterseniz -Diğer ANKARA HABER haberleri
Gazete Manşetleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Ankara Portalı | Baskent.org
© Copyright 2015 www.baskent.org. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AK Parti Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi