TOKAT’TA SİPORTA PRİM DESTEĞİ UZATILMALI

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, TBMM Genel Kurulunda söz alarak işletmelere verilen sigorta prim desteğinin devam ettirilmesini istedi.
Bu haber 2022-03-23 19:51:06 eklenmiş ve 610 kez görüntülenmiştir.

 

 

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, TBMM Genel Kurulunda söz alarak işletmelere verilen sigorta prim desteğinin devam ettirilmesini istedi.

Prim desteğinin Tokat’taki işletmeler açısından önemine değinen Yücel Bulut, “2013 yılından itibaren Tokat ilimiz de dâhil olmak üzere 51 ilde özel sektör iş yerlerinde istihdam edilen işçiler için 6 puanlık sigorta primi işveren desteğinin Hazinece karşılanmasına karar verilmiştir. 31 Aralık 2021 yılına kadar uygulanan 6 puanlık sigorta primi işveren desteği istihdam ve ekonomiyi canlandırmıştır. 2022 yılında özel sektör iş yerlerinde istihdam edilen işçiler için 6 puanlık sigorta primi işveren desteğinin uzatılmaması Tokat'taki işletmelerin her bir çalışanı için 300 liralık ek bir maliyetle karşı karşıya kalmalarına sebep olmuş. Bu durum da işletmelerimizi zor durumda bırakmıştır.” dedi.

Teşviklerin her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğunun altını çizen MHP’li Yücel Bulut, “Küresel olarak ekonomide yaşanılan olumsuzluk ve asgari ücretteki artış dikkate alındığında bu tür teşviklere her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğu açıktır. 6 puanlık sigorta primi işveren desteğinin süresinin yeniden uzatılması Tokat'taki işletmeler için büyük önem arz etmektedir” diyerek sözlerini tamamladı.

 

İnşaat Sektörü ile ilgili tüm videolar burada...


ETİKETLER :
Okumak İsterseniz -Diğer ANKARA HABER haberleri
Gazete Manşetleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Ankara Portalı | Baskent.org
© Copyright 2015 www.baskent.org. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AK Parti Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi