“MAMAK’TA PANDEMİ SÜRECİ İYİ YÖNETİLDİ”

Mamak’ın dönüşümünde önemli mihenk taşlarından birini oluşturan 50. Yıl Kentsel Dönüşüm Projesinin yeni cadde ve sokak açma çalışmalarını yürüten Mamak Belediyesine müteahhitlerden teşekkür geldi.
Bu haber 2021-01-08 14:20:47 eklenmiş ve 861 kez görüntülenmiştir.

 

MİM-DER’DEN BAŞKAN KÖSE’YE TEŞEKKÜR

“MAMAK’TA PANDEMİ SÜRECİ İYİ YÖNETİLDİ”

Mamak’ın dönüşümünde önemli mihenk taşlarından birini oluşturan 50. Yıl Kentsel Dönüşüm Projesinin yeni cadde ve sokak açma çalışmalarını yürüten Mamak Belediyesine müteahhitlerden teşekkür geldi.

Mamak İnşaat Müteahhitleri Derneği (MİM-DER) Başkan ve yönetim kurulu üyeleri, 50. Yıl Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mamak Belediyesi tarafından açılan yol çalışmalarını yerinde izlediler. MİM-DER Başkanı Hamza Can, Mamak Belediye Başkanı Sayın Murat Köse’nin göreve geldiği tarihten itibaren bölge müteahhitlerinin önündeki engelleri tek tek kaldırdığını ifade ederek, “İmar Planları kapsamında açılması gereken cadde ve sokakların açılması bizlerin işlerini kolaylaştırmaktadır. Açılan her cadde ve sokak Mamak’ın modern bir şehir olma noktasında ciddi katkılar sağlamaktadır. Bu yolların açılması yeni projelere başlayacak olan müteahhitlerimizin harekete geçmesini sağlamaktadır. Pandeminin ortaya çıkardığı olumsuzluklardan tüm dünya etkilendi. Böyle sıkıntılı bir dönemi iyi yöneten ve işlerimizi kolaylaştıran Belediye Başkanımız Murat Köse ve Ekibine buradan özellikle teşekkürlerimi sunmak istiyorum” dedi.

MAMAK’A DAVET

Kentsel dönüşüm konusunda Mamak Belediyesinin Türkiye’ye örnek olacak birçok çalışmaya imza attığını aktaran Başkan Hamza Can, “1985 yılında 380 bin olan Mamak ilçemizin nüfusu 670 bini aşmış durumdu. Nüfusumuzun bu kadar artmasının temel nedeni kentsel dönüşüm projeleri ile şehrimizin güzelleşmesidir. Mamak’ın gecekondulardan arındırılmasında müteahhitlerimiz zamanında büyük özveri göstermiştir. Müteahhitlerimizi de belediye başkanlarımız destekmiş ve işlerini kolaylaştırmışlardır. Şimdiye kadar Mamak’a hiç yolu düşmeyenlerin ilçemizi gezmelerini tavsiye ederim” ifadelerini kullandı.

MAMAK’IN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

Mamak’ın yakın bir geçmişe kadar gecekondularla dolu olduğunu, her yağmurdan sonra sel baskınlarına maruz kaldığını, trafik çilesi çektiğini kaydeden Mamak İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Hamza Can, geliştirilen projelerle, yapılan hizmetlerle Mamak’ın değerlendiğini, güzelleştiğini ve yaşanılabilir bir ilçe haline geldiğini kaydetti.

MAMAK CAZİBE MERKEZİ OLDU

Mamak’ta açılan millet bahçesinin, parkların, yeşil alanların Mamaklılar tarafından büyük memnuniyetle karşılandığını anlatan Hamza Can, “Yapılan her hizmet sonrasında bölgemiz müteahhitleri tarafından yapılan binalar, konutlar, projeler değer kazanmaktadır. Ankara şehir merkezine en yakın ilçe olmasına rağmen düne kadar tercih edilmeyen Mamak, bugün huzurlu ortamı, nezih mekânsal düzenlemeleri ve modern konutları ile cazibe merkezi haline gelmiştir” diyerek açıklamasını tamamladı.

ETİKETLER :
Okumak İsterseniz -Diğer ANKARA HABER haberleri
Gazete Manşetleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Ankara Portalı | Baskent.org
© Copyright 2015 www.baskent.org. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AK Parti Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi