İFTARA KUDÜS’TEYİZ SİZİ DE BEKLERİZ!

Dünyayı saran pandeminin getirdiği tüm sıkıntılara rağmen Ramazan-ı Şerif tüm güzelliği ve tüm bereketiyle evlerimize neşe getirdi. Belki de tüm dünya karantinayken evlerimize aldığımız tek misafir O!
Bu haber 2020-04-30 14:30:19 eklenmiş ve 571 kez görüntülenmiştir.

Evet! Meydanlar boş, mabetler boş ama her şeye rağmen belki de hiç bu kadar hissederek yaşadığımız başka bir Ramazan olmayacak. Dünyanın meşgalelerinden kurtulup, en iyi sığınak olan evlerimize sığındığımız bu günleri fırsata çevirip Ramazanı doyasıya yaşarken, sahursuz iftarlar yapan kardeşlerimizi de unutmayacağız.

Tüm dünyayı kaplayan bu virüs salgınından bizlerden kat ve kat daha fazla etkilenenlerden biri de şüphesiz Mescid-i Aksâ’mızın muhafızları olan Kudüs halkıdır. Osmanlı Devleti’nin dağılmasından bu güne kadar herhangi bir ülkenin vatandaşı olmamış ve yeryüzünde yaşayan son Osmanlı halkı olan Kudüslüler, zaten oldukça zor olan şartlarda yaşarken Siyonist rejimin yanında bir de virüs ile de mücadele etmek zorunda kalmışlardır.

Mescid-i Aksâ’yı muhafaza edeceklerine ant içmiş ve şu anda evlerine kapanıp hiçbir şekilde yiyecek alamayan Kudüs halkı için Ankara Sivil Toplum Platformu Kudüs Komisyonu, örnek bir kampanya başlattı.

 

Ankara Sivil Toplum Platformu (ASTP) bünyesinde bir araya gelen ve aralarında Önder Ankara’nın da bulunduğu 43 STK’dan oluşan Kudüs Komisyonu; “İftarda Kudüs’teyiz, Sizi de Bekleriz” kampanyası ile bu Ramazan’da da mazlum Kudüs halkının yanında…

Platform tarafından basına yapılan yazılı açıklamada, “millet olarak Tarih boyunca mazlumun yanında ve Müslüman kardeşlerinin ihtiyacını önceleyen olduk. Bugün de korona virüsü sebebi ile hem maddi olarak çok zor durumda kalan hem de gerekli tıbbi desteği alamayan Kudüslü Müslüman kardeşlerimiz bizlerin yardımlarına her zaman olduğundan daha fazla ihtiyaç duymaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

 

Kampanyanın öneminde dikkat çeken Önder Ankara Başkanı Uğur Korkmaz ise “Bu yıl sevdiklerimizi iftara davet edemesek de sevdiklerimize Kudüs’te iftar ettiririz. Haydi gelin! Mukaddesatımızı koruduğu için aç bıraktırılan kardeşlerimizi yalnız bırakmayalım. Önder Ankara üyeleriyle birlikte tüm Kudüs sevdalılarını kampanyamıza destek vermeye çağırıyoruz.  Kudüs davamız yerde kalmasın.” diye konuştu.

Kampanya kapsamında Fitre, Zekat veya gıda yardımında bulunmak isteyenler aşağıdaki İBAN numarasına bağışlarını gönderebilirler. Kudüs için Fitre 27, İftar 45, Gıda yardımı 200 Türk Lirasıdır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası

İBAN: TR750020500001022491600003

Hesap Adı: Ümmet Vakfı

 

ETİKETLER : Ankara Sivil Toplum Platformu kudüs KUDÜS PLATFORMU
Okumak İsterseniz -Diğer GÜNCEL haberleri
Gazete Manşetleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Ankara Portalı | Baskent.org
© Copyright 2015 www.baskent.org. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AK Parti Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi