12 milyon emekliye yapılanlar neden gölgeleniyor?

Fox Haber kanalı muhalifliğini bir üst seviyeye çıkararak 12 milyon emekliye kanun değişikliği yapılarak erken ödenecek ikramiye ödemesini TTB Başkanını da yanına alarak gölgelemeye çalıştı.
Bu haber 2020-04-07 13:01:27 eklenmiş ve 513 kez görüntülenmiştir.

6 Nisan 2020 tarihinde yayımlanan Fox TV ana haber bülteninde; Türk Tabipler Birliği Başkanı Sinan Adıyaman tarafından bayram ikramiyeleri için "sosyal mesafenin korunması adına ya evde ödensin ya da banka hesaplarına yatırılsın" şeklinde bir öneride bulunulmuştur.

2020 yılı Ramazan Bayramı 24-26 Mayıs 2020 tarihlerine rastlamakta olup, Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 12 milyon emekli ve hak sahibine yapılacak Ramazan Bayramı ikramiyesi ödemesi kanun değişikliği yapılarak öne çekilmiştir.

 

Buna göre, 2020 yılı Ramazan Bayramı ikramiyeleri, 4/a (SSK) kapsamındakilere 7-10 Nisan 2020, 4/b (BAĞKUR) kapsamındakilere 11 Nisan 2020, 4/c (EMEKLİ SANDIĞI) kapsamındakilere ise 11 Nisan 2020 tarihinde ödenecektir.

 

7 Nisan Salı günü ödenmeye başlayacak olan bayram ikramiyeleri, emeklilerin maaşlarını almakta oldukları 28 banka ve PTTBANK hesaplarına gönderilerek ödeneme yapılacaktır. Dolayısıyla emekliler, bankalarda sıraya girmeden hesaplarından bankamatik kartları ile ikramiyelerini alabileceklerdir.

 

12 milyon emeklinin yaklaşık 5 milyonunu 65 yaş ve üzeri kişiler oluşturmaktadır. Yürürlüğe konulan genelgelerle bu yaş grubundaki kişiler için salgın nedeniyle sokağa çıkma yasağı bulunmaktadır. Söz konusu kişilerin bayram ikramiyeleri ise herhangi bir mağduriyete mahal vermeksizin, "Vefa Sosyal Destek Projesi" kapsamında evlerinde ödenecektir

 

Sonuç olarak uygulamayı bilmeden sırf muhalefet etmek için muhalefet etmeye kalkarsanız, fiili uygulaya geçen haberde olduğu gibi öneri olarak haber yaparsınız. Muhalefete evet ama cahilce muhalefe hayır diyoruz.

ETİKETLER : emekli bayram ikramiye aile bakanlığı
Okumak İsterseniz -Diğer EKONOMİ haberleri
Gazete Manşetleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Ankara Portalı | Baskent.org
© Copyright 2015 www.baskent.org. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AK Parti Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi