Serkan Taştan: Üçaylar Kardeşlik Hukukumuzun Garantisidir

AK Parti Mamak İlçe Başkan Adayı Serkan Taştan, 25 Şubat Salı günü üç ayların başlayacağını belirterek, “Kandilleri içerisinde barındıran üç aylara giriyoruz. Tüm kardeşlerimin bu özel günlerini tebrik ediyorum” dedi.
Bu haber 2020-02-23 18:25:03 eklenmiş ve 544 kez görüntülenmiştir.

AK Parti Mamak İlçe Başkan Adayı Serkan Taştan, 25 Şubat Salı günü üç ayların başlayacağını belirterek, “Küslüklerin, dargınlıkların ortadan kaldırıldığı, düşmanlıkların son bulduğu, toplumsal kaynaşmanın sağlandığı, kavgaların bittiği önemli günler vardır. Bu durum tarih boyunca böyle olmuştur. Bayramlar ve kandiller böyle günlerdir. Kandilleri içerisinde barındıran üç aylara giriyoruz. Tüm kardeşlerimin bu özel günlerini tebrik ediyorum” dedi.

Üç ayların toplumlar üzerinde manevi bir iklim oluşturduğunu ifade eden Serkan Taştan, “Bütün İslam âleminde üç aylar hasretle beklenir. Mamaklılar açısından da üç ayların ayrı bir değeri ve önemi vardır. İnsanlarımızın bu aylarda hayırda ve yardımseverlikte birbiri ile adeta yarışırlar, güzel işler yapmak için fırsat ararlar. Hayırda yarış anlamına gelen bu çalışmalar yeni ifade ile pozitif atmosfer, eskilerin ifadesi ile manevi bir iklim ortaya koyar. Toplumuzda üç aylar olarak ifade edilen bu aylar, Kameri aylardan olan Recep, Şaban ve Ramazan aylarıdır ve Yüce Mevlam bir kez daha bizi üç aylarla buluşturdu. İnşallah Rabbim hayırlar verir” şeklinde konuştu.

AK Parti Mamak İlçe Başkan Adayı Serkan Taştan açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Bu yıl üç ayların bizim açımızdan ayrı bir önemi bulunmaktadır. Türkiye’nin her türlü kuşatmaları kırdığı, mazlum insanlara yardım da yarıştığı bir dönemden geçiyoruz. Rahmet ve bereketlerle dopdolu olan bu manevi iklimden ümit ediyorum ki, herkes nasibini alacaktır. Güçlü Türkiye’yi kurma yolunda önümüzdeki tüm engeller bir bir kalkacaktır. Rahmet ve bereketlerle dopdolu olan bu manevi iklimden mutlak surette yararlanmalıyız. Bu kutlu zamanlar, ruh ve gönül dünyamıza çok zengin, çok bereketli, kapılar açar, bizlere büyük manevi fırsatlar sunar. Bu aylarda, evimize, şehrimize, memleketimize huzur, sofralara bereket gelir.”

Toplumsal birliğin sağlanmasında, yardımlaşmanın had safhaya ulaşmasında dini ve milli günlerin apayrı bir önemi olduğunu belirten AK Parti Mamak İlçe Başkan Adayı Serkan Taştan, “Bu vesile ile milletimizin ve İslam âleminin üç aylarını tebrik ediyorum. Böyle bir günde başta dünyanın birçok coğrafyasında mazlum ve masum Müslüman halkın da kurtuluşu yakalamasını ve huzur bulmasını diliyorum. Bunun sadece bir dilekte kalmamasını ve herkesin üzerine düşen sorumlulukları da yerine getirmesini istiyorum” diyerek açıklamalarını tamamladı.

ETİKETLER : SerkanTaştan AK Parti Mamak Üç Aylar Başlıyor
Okumak İsterseniz -Diğer ANKARA HABER haberleri
Gazete Manşetleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Ankara Portalı | Baskent.org
© Copyright 2015 www.baskent.org. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AK Parti Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi