Serkan Taştan: AB’ye Bekleyen Tehlike Irkçılıktır

Almanya’da 5'i Türk olmak üzere 11 kişinin hayatını yitirdiği ırkçı saldırıyı kınayan AK Parti Mamak İlçe Başkan Adayı Serkan Taştan, “Almanya’daki ırkçı saldırı sonrasında ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.
Bu haber 2020-02-20 16:19:51 eklenmiş ve 130 kez görüntülenmiştir.

 

Almanya’da 5'i Türk olmak üzere 11 kişinin hayatını yitirdiği ırkçı saldırıyı kınayan AK Parti Mamak İlçe Başkan Adayı Serkan Taştan, “Almanya’daki ırkçı saldırı sonrasında ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Avrupa Birliği’ni çatlatacak, Almanya’ya büyük zarar verecek en büyük tehlike ırkçılık ve ırkçı söylemlerdir” dedi.

Avrupa’da, özellikle de Almanya’da artan ırkçı terör eylemlerine bir yenisinin daha eklendiğini, 5’i Türk 11 kişinin hayatını kaybetmesini büyük üzüntü ile karşıladıklarını ifade eden AK Parti Mamak İlçe Başkan Adayı Serkan Taştan, “Türkiye olarak, daha önce işlenen Neonazi cinayetlerinin, kundaklamaların ortaya çıkmasının ardından Almanya’nın attığı adımlardan memnunduk. Ancak yapılanların yarım kalması yeni ırkçı terör eylemlerinin hortlamasına neden oldu. Fakat acil ve derin önlemlerin alınması gerektiği de ortadadır” diye konuştu.

Dünyadaki savaşların büyük çoğunluğunun temelinde ırkçı söylemler bulunduğunu anımsatan Serkan Taştan, “Almanya'daki saldırı sonrasındaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bu saldırı açık şekilde göstermiştir ki yapılan bir ırkçı saldırıdır. Irkçılığın tetikleyeceği her felaket sadece Almanya’ya değil, Avrupa Birliği’nin bütünlüğüne zarar verecektir. Bunun için her türlü ırkçı söylemlerin bitirilmesi ve saldırıların en sert şekilde cezalandırılması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Irkçılıkla mücadele eden ülkelerin başında Türkiye’nin geldiğini kaydeden Serkan Taştan, “Bizim inancımızda ırkçılığın her türlüsü yasaklanmıştır. Biz kendi iç dinamiklerimizde ırkçılığı yendik. Bunun en güzel örneğini de Osmanlı Devleti’nde gördük. Şimdi bakıyorsunuz birçok coğrafyada çocuk, kadın, ihtiyar demeden insanlar hunharca öldürülüyor. Filistin'de katledilen yavrular, Filistinli anne babaların olduğu kadar bizim de yavrularımızdır. Arakan’da katledilen insanlar, bizim insanlarımızdır. Bugün Suriye’de katledilen masum yavrular, Suriyeli çaresiz ailelerin olduğu kadar bizim de çocuklarımızdır” diyerek açıklamasını tamamladı.

ETİKETLER : Serkan Taştan Mamak Haberleri Almanya Irkçı Saldırı
Okumak İsterseniz -Diğer ANKARA HABER haberleri
Gazete Manşetleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Ankara Portalı | Baskent.org
© Copyright 2015 www.baskent.org. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AK Parti Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi