Bu haber İmamoğlu'nu terletir! Sen de mi Brutüs?

CHP'li belediyeleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun baldızı ile kuzeni Beylikdüzü Belediyesi'de çalışıyor. İmamoğlu daha önceki akraba atamaları için "Benim 5 arkadaşım o yanlışını düzeltecek. Derhal 'kusura bakmayın hemşehrilerim, bir hata olmuştur' diyecek. Bitti, bu kadar basit." demişti.
Bu haber 2019-08-02 13:57:57 eklenmiş ve 138 kez görüntülenmiştir.

 

CHP’li belediyelerde yaşanan ‘akraba kadrolaşması’ Türkiye’nin gündemine oturmuş durumda.

Medya önünde partili başkanlara “Partinin genel başkanı olarak söylüyorum. Falan milletvekili telefon etti, şunun yakını falan. Hiç dinlemeyeceksiniz.” diye talimat veren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, akraba atamaları eleştirilerine "Aile kadrolaşması sadece CHP'de mi var? Siyasi ahlak yasasını çıkartalım." ifadeleriyle yanıt vermişti.

 

 

KILIÇDAROĞLU 70 AKRABASINI SGK'YA YERLEŞTİRMİŞTİ

 

Başkanlara "Babamın oğlu olsa işe almayın" diyen Kılıçdaroğlu, SGK genel müdürü olduğu dönemde kurumu akrabalarıyla doldurması kamuoyunu günlerce meşgul etmişti. 1992-1999 yılları görev yapan Kılıçdaroğlu, birinci dereceden 70 yakınını kuruma yerleştirdi. Eski soyadı Karabulut olan Kılıçdaroğlu, Karabulut soyadlı 31 kişiyi işe aldı.

Kılıçdaroğlu’nun annesinin kızlık soyadı ise Gündüz. Kılıçdaroğlu döneminde Gündüz soyadıyla SSK’ya giren personel sayısı ise 26. Kılıçdaroğlu’nun eşi Sevim Kılıçdaroğlu’nun kızlık soyadı ise Düzgün. Kurumda çalışan Düzgün soyadlı personel sayısı ise 13.

 

‘Kılıçdaroğlu’ ailesinin akrabaya torpil sicili bununla da sınırlı değil. Geçtiğimiz 31 Mart seçimlerinde Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Nuray Çepni İstanbul Maltepe'de belediye meclis üyeliği listesindeydi. Selvi Kılıçdaroğlu'nun yeğeni Müslüm Tekin, Çankaya belediye meclis üyesi adayı gösterilmişti. İzmir'in Bayraklı’da belediye başkanı seçilen Serdar Sandal da Selvi Kılıçdaroğlu'nun akrabası olduğu ortaya çıkmıştı.

 

 

İMAMOĞLU DA KILIÇDAROĞLU'NUN İZİNDE

 

İBB Başkanı İmamoğlu da akraba torpili konusunda Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun izinden gidiyor. İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu’nun kardeşi Şeriman Gümüş, Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde çalışıyor. Ayrıca; Gümüş’ün çocukları da Beylükdüzü Yaşam Vadisi’ndeki faaliyet gösteren iştirak şirketlerinde personel.

 

                                                                                      

                                                                                                                  Şeriman Gümüş

 

 

BU DA AKRABA KIYAĞININ KUZEN AYAĞI 

 

CHP’li İmamoğlu’nun torpil listesinde kuzeni de var. İmamoğlu’nun kuzeni Fatma Karasuç, Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde işe alındı.

 

 

 

                                                                                                                     

                                                                                                                                    Fatma Karasuç

                                                                                            

Ayrıca İBB Başkanı CHP’li Ekrem İmamoğlu'nun baldızı Şeriman Gümüş ve kuzeni Fatma Karasuç’un sosyal medya hesaplarında çalıştıkları yerin Beylikdüzü Belediyesi olarak belirledikleri görülüyor.

 

 

MÜDÜRLER EŞLERİNİ UNUTMADI

 

Akraba kıyağına dost kıyağını da ekleyen CHP’li İmamoğlu, Beylikdüzü Belediyesi’ne çalışan müdürlerin eşlerini de işe aldı.

İmamoğlu Beylikdüzü Belediye başkanı olduğu dönemde Bilgi İşlem Müdürü olan Naim Demirci’nin eşi Çiğdem Demirci ve İşletme ve İştirakler Müdürü Arif Gürkan Alpay’ın eşi Ayşe Alpay belediye imar müdürlüğünde işe başladı.

 

 

       

                                 Arif Gürkan Alpay ve eşi Ayşe Alpay                                                                    Naim Demirci ve eşi Çiğdem Demirci

 

 

İmamoğlu'nun kıyak listesi daha bitmedi.

İmamoğlu İBB başkanı olduktan sonra Beylikdüzü Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürü Arif Gürkan Alpay’ı İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Satın Alma Daire Başkanı yaptı.

 

Parti içinden de CHP'li belediye başkanlarının akraba atamalarına tepki geldi. 


 

İMAMOĞLU ORTAYA ÇIKAN ATAMA SKANDALINA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

 

Oysa akraba atamalarına parti içinden tepki gösterenlerden biri de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu idi.

İmamoğlu; "Hiç fark etmiyor, derhal gereğini yapmalılar. Ben bunu seçim meydanlarında söyledim. Derhal gereğini yapmalılar. Burası eş, dost, akraba yeri değil. Kim ise fark etmez. Ben de aynı şeyi yapıyorsam benim partim de hesap soracak. 'E ama çok marifetli'. Gitsin marifetiyle başka yerde iş yapsın. Çok netiz bu konuda. Bu konuda taviz yok. Öbür taraf 105 insan yapıyor, bizdeki 5 insan yapıyor. Benim için fark etmez. Benim 5 arkadaşım o yanlışını düzeltecek. Derhal 'kusura bakmayın hemşehrilerim, bir hata olmuştur' diyecek. Bitti, bu kadar basit." diye konuşmuştu. 

 

Şimdi "Benim 5 arkadaşım o yanlışını düzeltecek.Derhal 'kusura bakmayın hemşehrilerim, bir hata olmuştur' diyecek. Bitti, bu kadar basit." diyen İmamoğlu'nun ne yapacağı merak ediliyor.

 

 

CHP'DE HERŞEY AKRABALARLA GÜZEL!

 

CHP’li başkanlar 3 ayda bulundukları belediyeleri akraba, eş-dost hanedanlığına çevirdiler.

İşte CHP'nin  31 Mart’tan beri talan ettiği belediyelerdeki ‘akraba’ atamalarının listesi:

 

* İzmir, Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur'un üniversite öğrencisi oğlu Efe Uygur, TORBEL A.Ş.’ye müdür yardımcısı, şoförü Ali Yakupoğlu başkan yardımcısı oldu.

 

* İzmir, Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan’ın erkek kardeşinin oğlu üniversite öğrencisi Derya Girgin tesislerin müdürü, halasının kızı Yıldız Sedef halkla ilişkiler müdürü, eşinin akrabası Handan Kalalı muhasebe müdürü oldu.

 

* İzmir, Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in kuzeni Oya Ceritoğlu sekreter oldu.

 

* İzmir, Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ın amca oğlunun eşi Nuriye Kayalar özel kalem müdürü, CHP'den Menderes Belediye Başkan aday adayı olan Mesut Taşdemir park bahçeler müdürü, CHP Menderes İlçe Başkanı Gizem Candaş belediye şirketinde personel oldu.

 

* İzmir, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’ın halasının eşi İrfan Aras başdanışman oldu.

 

* Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, CHP Bilecik İl Gençlik Kolları Başkanı Deniz Esentürk kültür müdürlüğünde, eski CHP Bilecik İl Başkanı Turgay Öksüz’ü tesisler müdürlüğünde işe aldı.

 

* Aydın, Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay’ın kardeşi Eralp Atay'ı sağlık işleri müdürü oldu.

 

* Ankara, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın damadı başkan yardımcısı oldu.

 

* Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, teyzesinin oğlunu başkan yardımcısı yaptı.

 

* Tekirdağ, Çorlu Belediye Başkan Ahmet Sarıkurt, CHP Genel Başkan Danışmanı ve Milletvekili Erdoğan Toprak’ın kardeşini başkan yardımcısı yaptı.

 

* Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş kardeşi Metin Savaş'ı HATSU'da özel kalem müdürü, küçük kardeşi Mehmet Savaş'ı fen işleri müdürlüğünde saha şefi yaptı.

 

* Karabük, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse kardeşi Zafer Köse'yi özel kalem müdürü yaptı.

 

* Adana, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, damadı Ahmet Erdal Şenyurt'u özel kalem müdürü yaptı.

 

* Adana, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, kaynı Tolga Solmaz’ı kültür müdürü, kuzeni Ercan Çetin’i satın alma müdürü yaptı.

 

* Samsun, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, eşi Gülay Deveci'nin yeğeni Merve Selin Cengiz'i özel kalem müdürlü yaptı.

 

* Ardahan Belediyesi Başkanı Faruk Demir, CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan oğlu Özgür Taştan ve CHP Ardahan İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Ocak’ı işe aldı. Belediye iştiraki ARBEL firmasının başına CHP Meclis Üyesi adayı Şefik Alpaslan’ı getirdi.

 

* Antalya, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu’nun yeğeni Onur Alptekin’i özel kalemi yaptı. CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Onur Duruk, Ekdağ A.Ş.’de yönetim kuruluna getirildi.

 

* Antalya, İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, belediye şirketinin başına kardeşi Serap Küçükkuru'yu getirdi.

 

* Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek, kuzenini bilgi işlem dairesi başkanı yaptı.

 

* Tekirdağ Belediye Başkanı Kadir Albayrak, kendisini Teski Personel A.Ş. ile Büyükşehir Personel A.Ş.'nin yönetim kurulu başkanı yaptı. Otopark Ulaşım, Tekir Ağaç, Tekirdağ Birlik Yem, Çevre ve Beldekent Yönetim A.Ş.'de ise yönetim kurulu üyesi olarak kendini görevlendirdi.

 

* CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun yardımcıları İlayda Çağla Koçoğlu, Bahar Çetinkaya ve Mert Bahçetepe Kadıköy Belediyesi'ne ait KASDAŞ şirketinde, Nurten Aksüt ve Gürsel Yeter'in Beşiktaş Belediyesi'ne ait BELTAŞ şirketinde, Nejla Kayabaşı'ın ise Maltepe Belediyesi'ne ait MATAŞ'ta işe gitmeden maaş aldıkları ortaya çıktı. İlayda Çağla Koçoğlu yerel seçim sonrası İBB’nin Hamidiye şirketinde işe başladı.

 

haber:baskent.org

 

 

ETİKETLER : chp torpil kıyak akraba ataması kemal kılıçdaroğlu ekrem imamoğlu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer SİYASET haberleri
Gazete Manşetleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Ankara Portalı | Baskent.org
© Copyright 2015 www.baskent.org. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AK Parti Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi