Garibana müteahhit tokadı

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde, arazilerini kat karşılığı müteahhide veren 20 aile, dolandırıldıklarını iddia etti.
Bu haber 2016-07-01 15:06:27 eklenmiş ve 745 kez görüntülenmiştir.

Evlerinin ipotekli olduğunu ve bankalar tarafından satışa çıkarılacağını öğrenen vatandaşlar, Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacaklarını belirterek, yetkililerden yardım istedi. Toprak sahiplerinden 80 yaşlarındaki Yılmaz çifti de sokakta kalma tehlikesi ile karşı karşıya.

ARAZİLERİMİZİ DAİRE KARŞILIĞI MÜTEAHHİDE VERDİK 
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesine bağlı Fevzipaşa Mahallesi’nde vatatandaşların parselleri daire karşılığı ilçenin önemli müteahhit firmalarından birisine verdiklerini kaydeden İsmail Hakkı Kırmızı, “2010-2011 yıllarında 20 aile arsalarımızı daire karşılığı müteahhit firmaya verdik. Yaptığımız sözleşme gereği dairelerimizi 3 yıl içinde yani 2014 yılında almamız gerekiyordu. Fakat müteahhit firma, süre dolduktan sonra bizleri türlü bahanelerle yaklaşık 2 yıl oyaladı” dedi.

BANKALARA BORCUNU ÖDEMEMİŞ 
Dairelerini ancak 2015 yılı Aralık ayında teslim alabildiklerini söyleyen İsmail Hakkı Kırmızı, “Kura çekimi ile herkes dairelerini aldı. Fakat sonrasında yaptığımız araştırmalar neticesinde aldığımız dairelerin ipotekli olduğunu ve tapularının da başkalarının üzerine olduğunu öğrendik. Müteahhit firma bu kez de ‘Halledeceğim’ diyerek bizleri oyalamaya başladı” diye konuştu. Müteahhit firmanın bankalara olan borcunu ödemediğini kaydeden İsmail Hakkı Kırmızı, “Bankalar da bizleri arayarak dairelerin ipotekli olduğunu ve satışa çıkarılacağını; bu nedenle de dairelerimizi boşaltmamız gerektiğini söylüyor. Müteahhit firma bu arazilerin üzerine toplam 120 daire yaptı. Fakat ne hikmetse sadece toprak sahiplerinin daireleri ipotekli” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞIN FERYADINI DUYAN YOK 
Müteahhit firmanın, 83 yaşındaki Hasan Yılmaz ve 80 yaşındaki Hatice Yılmaz çiftinin arsasını da daire karşılığı aldığını belirten vatandaşlar, “Bu yaşlı çiftin kimi kimsesi yok. Bu insanlar bu yaştan sonra fabrikaya işe girip kendilerinin olmayan banka borcunu mu ödeyecekler? Yoksa sokakta mı kalacaklar? Avukata gidiyoruz bizden dünya kadar para istiyorlar. Bize yardım edin” dedi.

ETİKETLER : tekirdağ çerezköy bankalar borçlar dolandırıcı müteahhit
Okumak İsterseniz -Diğer DİĞER haberleri
Gazete Manşetleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Ankara Portalı | Baskent.org
© Copyright 2015 www.baskent.org. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AK Parti Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi